KAPTANLAR MAKİNA olarak kuruluşumuz 1970'de Osman KAPTAN öncülüğünde Afyon'da faaliyete başlamış olup, 1985 yılında mermer ocak makinaları ve mermer ocağı ekipmanları üretimine geçmiştir. Mermer makina sektöründe 29 yıldır faaliyet gösteren şirketimiz; deneyim ve çalışma disipliniyle türkiye'de en kaliteli ve en üstün teknolojik özelliklere sahip mermer kesme, mermer sayalama ve mermer sondaj makinaları üreten ve mermer ocakları'nın en çok tercih ettiği Marka olmayı başarmıştır.

Ürettiğimiz Mermer blok kesme makinaları ve mermer sondaj makinalarımızın satış sonrası destek hizmeti, deneyimli ve uzman personelimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.

Kuruluşumuz ; mermer işleme sektörüne ait dünya teknolojilerini sürekli ve yakından takip ederek özümser ve mermer ocakları'nın ihtiyaç duyabileceği güvenli ve kaliteli makinaları üreterek sektörünün pazar payında söz sahibi ve bölgesinde lider olma vasfını taşır.

Gelişim sürekliliğine odaklanarak kalite yönetim sisteminin etkinliğinin sürekli iyileştirilmesi amacıyla ; tüm kalite prensiplerine uygun faaliyetler gerçekleştirerek kaliteli , güvenli ürünler üstün hizmet anlayışı ve zamanında teslimat gayreti ile müşteri memnuniyet seviyesini üst düzeyde tutmaktayız.

Vizyonumuz

Türkiye Cumhuriyeti'nin mermer makine sanayisine açılan kapısında taşıdığı öncülük kimliğini, bilimsel ve teknolojik veriler , modernizasyon ve "ürünün kalitesi benim sorumluluğumdadır" düşüncesi ile çalışan personelimiz ile birleştirerek önder çalışmaların odağında olmak, maden endüstrisini gelecek kuşaklara verimli bir miras olarak bırakmak.

Misyonumuz

Mermer ve iş makinaları imalat sektöründe ; mevcudiyetindeki tüm kaynaklarını ülke ekonomisine ve sanayide bereket zihniyetine dönüştürerek , katma değeri yüksek ve inovatif ürünler üretmek , kurumsal , ticari değerlere saygılı organizasyonunu küresel platforma sunarak dürüstlük ilkesiyle son derece güvenli ve verimli teknolojilerle değişime yön vermek.